Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

2018 "Kulturalnie - Regionalnie"

Kolorowe wakacje w CKiAL z ludowym akcentem.

Na dzieici i młodzież uczestniczących w zajęciach czekało wiele atrakcji; zajęcia plastyczne, muzyczne i animacyjne - nawiązujące w swoim programie do folkloru zarówno regionu jak i innych części Polski. Uczestnicy zapoznali się z podstawowymi elementami regionalnego stroju, nauczyli się popularnych pieśni ludowych oraz przyjrzeli się budowie ludowych instrumentów muzycznych. Podczas zajęć plastycznych młodzi twórcy skupili się na bardzo barwnych wyrobach rękodzielniczych jakie można było swego czasu zobaczyć w wiejskich izbach - kwiaty z bibuły ułożone w bukiety, wycinanki, dekoracyjne pająki.

Nie zabrakło też wspólnej zabawy w plenerze - na uczestników czekały sportowe zawody drużynowe, gra terenowa przygotowana przez młodzież Świetlicową, wyprawa rowerowa do Kamiennej Woli, piknik na trawie czy wycieczka do Muzeum Regionalnego w Opocznie. Wśród zaproszonych gości byli m.in. dzielnicowy opowiadający o bezpieczeństwie, leśnik z zajęciami edukacji leśnej oraz Panie prezentujące robótki ręczne - haftowanie i szydełkowanie. Podsumowaniem zajęć warsztatowych będzie występ uczestników w krótkim programie na rozpoczęcie Festynu 15 sierpnia - na scenie uczestnicy wykonają najpopularniejsze piosenki ludowe oraz zaprezentują się we własnoręcznie wykonanych wiankach i samodzielnie ozdobionych koszulkach - oczywiście z motywem folkowym.

Na koniec wakacji przewidziana jest całodniowa wycieczka rodzinna, w której będą mogły uczestniczyć nie tylko osoby z akcji wakacyjnej.

2018 "KULTURALNIE - REGIONALNIE"

Utworzono dnia 04.05.2020, 13:49

NASZA PLACÓWKA

 

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Wrzesień 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny