Wirtualna wystawa pokonkursowa II Konkursu "Lokalne RękoDZIEŁO"
Wyniki II Konkursu "Lokalne RękoDZIEŁO"
W dniu 23 września 2021 komisja w składzie:
1. Edyta Cieślik-Moczek - przewodnicząca
2. Marzena Michałowska -Kowalik – członek
3. Mariola Saternus - członek
oceniła prace zgłoszone na II Konkurs „Lokalne RękoDZIEŁO” zorganizowanego w ramach projektu „Regionalnie Kulturalnie”
Na Konkurs wpłynęło 17 prac rękodzielników z terenu powiatu koneckiego:
-
Ewa MUSZYŃSKA/ Gowarczów SZYDEŁKO „Komplet laufer + serwetka”
„Mały obrusik”
-
Waldemar HAJRYCH /Ruda Białaczowska MODELE OKRĘTÓW „Okręt VICTORY”, „Pancernik Farncuski RICHELIEU”, „BOUNTY”
-
Sabina MASTALERZ / Ruda Białaczowska HAFT KRZYŻYKOWY „Anioł Stróż Marty i Oli”
-
Jacek SUTOWICZ / Ruda Białaczowska RZEŹBIARSTWO „Dziadkowie z Zastawu”
-
Jolanta MAKUCH / Gowarczów HAFT CZÓŁENKOWY „Wianuszek”
-
Marian PIKUŁA / Korytków RZEŹBIARSTWO „W leśnym gaju”
-
Barbara DAJER /Morzywół SZYDEŁKO „Serweta prostokątna”, „ Serweta okrągła”
-
Monika NOWAK / Morzywół HAFT RICHELIEU
-
Janina MALICKA / Końskie PRACA RĄK „Babcia Klara z Gowarczowa z ulicy Zamkowej 7”, „Pani Cichoniowa z Opoczna”, „Jabłko i gruszka z ogrodu stryja Cypriana”
-
Elżbieta PIWOWARCZYK / Kornica CERAMIKA z cyklu „Trawy”: kwiaty na łące, jesienne źdźbła na ugorze, wiosna w ogrodzie, rabatka
-
Aldona MIRECKA / Końskie CERAMIKA „Pięciu muzykantów”, „Razem przez wiejskie życie”
-
Wojciech PARGIEŁA / Barycz RZEŹBA CERAMICZNA „Stadnina koni”
-
Elżbieta DUDA / Końskie RZEŹBA CERAMICZNA „Żaba”, „Drzewo”, „Kapliczka”
-
Bogumiła NOWOCIEŃ / Nowy Kazanów RZEŹBA CERAMICZNA „Aniele Boży Stróżu mój”
-
Paweł STASIŃSKI / Końskie RZEŹBA CERAMICZNA „Krętorożec w obcej skórze”, „Icek Liczykrupa”„Pan z Korytkowa”
-
Elżbieta DROZD /Końskie CERAMIKA „Anioł też człowiek”
-
Zofia LEWANDOWSKA / Końskie – 11 lat/ CERAMIKA ‘Sielsko anielsko/ na wiejskim podwórku”
Cele Konkursu i zasady uczestnictwa zostały przedstawione w Regulaminie.
Komisja przyznała następujące nagrody:
I miejsce / kategoria ceramika – Aldony Mireckiej
I miejsce / kategoria rzeźba – Mariana Pikuły
I miejsce / kategoria koronka-haft – Barbara Dajer
NAGRODA SPECJALNA – Waldemar Hajrych
pozostali uczestnicy zostali wyróżnieni.
Serdecznie gratulujemy!
2021/09 Wirtualna wystawa pokonkursowa II Konkursu "Lokalne RękoDZIEŁO"
W dniu 23 września komisja w składzie:
1. Edyta Cieślik-Moczek - przewodnicząca
2. Marzena Michałowska -Kowalik – członek
3. Mariola Saternus - członek
oceniła prace zgłoszone na II Konkurs „Lokalne RękoDZIEŁO” zorganizowanego w ramach projektu „Regionalnie Kulturalnie”
Na Konkurs wpłynęło 17 prac rękodzielników z terenu powiatu koneckiego:
-
Ewa MUSZYŃSKA/ Gowarczów SZYDEŁKO „Komplet laufer + serwetka”
„Mały obrusik”
-
Waldemar HAJRYCH /Ruda Białaczowska MODELE OKRĘTÓW „Okręt VICTORY”, „Pancernik Farncuski RICHELIEU”, „BOUNTY”
-
Sabina MASTALERZ / Ruda Białaczowska HAFT KRZYŻYKOWY „Anioł Stróż Marty i Oli”
-
Jacek SUTOWICZ / Ruda Białaczowska RZEŹBIARSTWO „Dziadkowie z Zastawu”
-
Jolanta MAKUCH / Gowarczów HAFT CZÓŁENKOWY „Wianuszek”
-
Marian PIKUŁA / Korytków RZEŹBIARSTWO „W leśnym gaju”
-
Barbara DAJER /Morzywół SZYDEŁKO „Serweta prostokątna”, „ Serweta okrągła”
-
Monika NOWAK / Morzywół HAFT RICHELIEU
-
Janina MALICKA / Końskie PRACA RĄK „Babcia Klara z Gowarczowa z ulicy Zamkowej 7”, „Pani Cichoniowa z Opoczna”, „Jabłko i gruszka z ogrodu stryja Cypriana”
-
Elżbieta PIWOWARCZYK / Kornica CERAMIKA z cyklu „Trawy”: kwiaty na łące, jesienne źdźbła na ugorze, wiosna w ogrodzie, rabatka
-
Aldona MIRECKA / Końskie CERAMIKA „Pięciu muzykantów”, „Razem przez wiejskie życie”
-
Wojciech PARGIEŁA / Barycz RZEŹBA CERAMICZNA „Stadnina koni”
-
Elżbieta DUDA / Końskie RZEŹBA CERAMICZNA „Żaba”, „Drzewo”, „Kapliczka”
-
Bogumiła NOWOCIEŃ / Nowy Kazanów RZEŹBA CERAMICZNA „Aniele Boży Stróżu mój”
-
Paweł STASIŃSKI / Końskie RZEŹBA CERAMICZNA „Krętorożec w obcej skórze”, „Icek Liczykrupa”„Pan z Korytkowa”
-
Elżbieta DROZD /Końskie CERAMIKA „Anioł też człowiek”
-
Zofia LEWANDOWSKA / Końskie – 11 lat/ CERAMIKA ‘Sielsko anielsko/ na wiejskim podwórku”
Cele Konkursu i zasady uczestnictwa zostały przedstawione w Regulaminie.
Komisja przyznała następujące nagrody:
I miejsce / kategoria ceramika – Aldony Mireckiej
I miejsce / kategoria rzeźba – Mariana Pikuły
I miejsce / kategoria koronka-haft – Barbara Dajer
NAGRODA SPECJALNA – Waldemar Hajrych
pozostali uczestnicy zostali wyróżnieni.
Serdecznie gratulujemy!